Forum Sokal  - historia i dzień dzisiejszy miasta i rejonu Strona Główna Sokal - historia i dzień dzisiejszy miasta i rejonu
Odwiedź Sokalszczyznę - rejon w województwie lwowskim
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

UKRAIŃCY BĘDĄ MOGLI LEGALNIE PRACOWAĆ TAKŻE POZA ROLNICTWEM

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sokal - historia i dzień dzisiejszy miasta i rejonu Strona Główna -> współpraca polsko-ukraińska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Euro
Gość






PostWysłany: Śro 19:04, 30 Maj 2007    Temat postu: UKRAIŃCY BĘDĄ MOGLI LEGALNIE PRACOWAĆ TAKŻE POZA ROLNICTWEM

ROSJANIE, BIAŁORUSINI I UKRAIŃCY BĘDĄ MOGLI LEGALNIE PRACOWAĆ TAKŻE POZA ROLNICTWEM

W przyszłym tygodniu wejdą w życie przepisy zezwalające na zatrudnianie Rosjan, Białorusinów i Ukraińców do prac sezonowych w różnych sektorach gospodarki - zapowiedziała minister pracy i polityki społecznej Anna Kalata.

- Sądzę, że rozporządzenie będzie podpisane w przyszłym tygodniu i wejdzie w życie z dniem podpisania. Te rozwiązania będą mogły być szybko realizowane - powiedziała Kalata na konferencji prasowej po spotkaniu unijnych ministrów pracy w Brukseli. Wyjaśniła, że to odpowiedź na głosy pracodawców, zwłaszcza w sektorze budownictwa, że brakuje rąk do pracy. - Sama branża budowlana zgłaszała przed decyzją o współorganizacji Euro 2012 w Polsce zapotrzebowanie na 200 tys. osób. Teraz liczba skoczyła do 300-350 tys. - tłumaczyła minister.

Obecnie możliwość legalnego zatrudniania obywateli krajów ościennych istnieje jedynie w rolnictwie. W sierpniu ubiegłego roku Kalata podpisała rozporządzenie, zwalniające z obowiązku uzyskiwania pozwolenia na pracę dla obywateli Ukrainy, Rosji oraz Białorusi, zatrudnianych legalnie na nie dłużej niż trzy miesiące w ciągu pół roku. Koszt takiego zezwolenia to ok. 900 zł.

Zgodnie z obecnymi przepisami, bez konieczności uzyskiwania zezwolenia na pracę, w Polsce mogą pracować: obywatele USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii nauczający swojego języka ojczystego oraz studenci, wykonujący pracę w ramach staży. Od 1 stycznia 2007 roku zezwolenia na pracę nie muszą posiadać obywatele państw Unii Europejskiej (zarówno tych, które otworzyły swoje rynki dla Polaków, jak i tych, które wprowadziły ograniczenia).

W ubiegłym roku wydano cudzoziemcom ponad 10 tys. pozwoleń na pracę w Polsce, najwięcej Ukraińcom, Wietnamczykom, Białorusinom i Niemcom.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oN
Gość






PostWysłany: Sob 10:44, 16 Cze 2007    Temat postu: Ukraina pędzi do Euro

7 LAT TRUDNYCH PRZYGOTOWAŃ - "EURORAPORT UKRAINA"

nSport
Polska i Ukraina zorganizują Mistrzostwa Europy. Reporterzy nSport wybrali się na drugą stronę granicy, aby naocznie sprawdzić, jak Ukraińcy zabrali się do przygotowań. Zapraszamy do obejrzenia efektu ich wyprawy.
W Polsce... wciąż dużo gadania, Stadion Narodowy to nadal największe targowisko Europy, a autostrad nie przybywa.

Na Ukrainie drogi zdecydowanie gorsze, ale - jak zaobserwowali reporterzy - już ostro wzięli się tam do roboty. Obejrzenie reportażu rodzi obawy, że tam do Euro 2012 mogą być lepiej przygotowani niż po tej stronie Bugu....

W Doniecku jak na drożdżach rośnie stadion na 50 tysięcy miejsc. Czy i w czasie EURO 2012 będzie nosił imię Leninowskiego Komsomołu?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
balbuta




Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Śro 13:35, 12 Gru 2007    Temat postu:

nasi przodkowie, krewni i znajomi
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
#
zabytki Sokala i Tartakowa w woj. lwowskim
www.sukces.fora.pl/antyki-kolekcje-wspomnienia,17/zabytki-sokala-i-tartakowa-w-woj-lwowskim,195.html


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xzx
Gość






PostWysłany: Nie 20:28, 12 Paź 2008    Temat postu: Trudno o kompromis

Zdaniem prof. Andrzeja Chojnowskiego, historyka z Uniwersytetu Warszawskiego, intensywność tegorocznych obchodów rocznicowych wiąże się z intensyfikacją życia publicznego na Ukrainie.

– Obawy przed Rosją i wzrost uczuć narodowych powodują, że poszukuje się odwołań do historii, do dawnych ruchów niepodległościowych. A Ukraińcy nie mają innych bohaterów i kult UPA oraz Stepana Bandery wydaje się nieuchronny – mówi „Rz”. Czy Polska powinna coś w tej sytuacji robić? – Najrozsądniejsze wydaje się przeczekać i nie wdawać w polemiki. Dystansować się, zachowując pewną dozę wyrozumiałości. Bo kompromisu w sprawie oceny UPA nie da się łatwo osiągnąć. Ani my nie ustąpimy z własnej interpretacji przeszłości, ani oni – podkreśla prof. Chojnowski.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Sokal - historia i dzień dzisiejszy miasta i rejonu Strona Główna -> współpraca polsko-ukraińska Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin